Sunday, July 27, 2014

Suvine loomehetk

Oh mis vaikus on siin valitsenud aga mul on endal hea meel, et ma olen blogi lahti hoidnud - sain mälu turgutada ja tegemisi meelde tuletada, kuigi neid pole siin just teab mis palju.
Muidugi pean tunnistama, et pidin blogiaadressi tükk aega meelde tuletama, lõpuks andsin alla ja logisin bloggerisse sisse :).
Täna külastasin oma tädi Aruväljal, Pärnumaal. Ta organiseeris lastele suvise tegutsemispäeva - mina sõitsin kohale ja tegin lastega veidi käelisi tegevusi. Veel said nad pinksi mängida ja õues korraldas üks tore naisterahvas lastele liikumismänge. Väike vaheldus neile suvesse.
Mina võtsin oma pagasist välja vanad head lihtsad asjad ja nii me seal toimetasimegi - võimalikult lihtsad vahendid, tore protsess ja vahva lõpptulemus.
Lapsed olid nii siirad ja vahetud ja väga viisakad - tänasid ja soovisid ilusat päeva. Naeratuse tõi näole. Kaks last olid  nelja aastased, kaks last kuuesed, üks kaheksane ja üks kümnene. Kõik toimis ideaalselt.
Vanad head tegevused, mis tegime:
* guaššidega tõmmispilt
* guaššidega kortsupilt
 * värvijooksupilt lahjendatud guaššidega
* soolataigen + kaunistamiseks tatar, odrakruubid, kohvioad, makaronid
* vahepalaks väike müramismäng ja "trikk" tärklisega - tärklis parajalt märjaks teha ning siis saab sellest palli voolida. Ja annad lapsele palli, kuid peopesale asetades vajub see laiaks. Tekitab alati elevust nii laste kui täiskasvanute seas.
Kõik tegevused pakkusid neile huvi. Eriti vaimustatud olid nad sellest, et nad said ise valida oma piltide teema ja värvid.
Aga müstiline hetk saabus, kui soolataigen sai valmis ning nad voolima ja kaunistama asusid - sellel hetkel oli täielik vaikus, puhas nauding.
Igati kordaläinud päev.
Üks punane pildike ka - ees olid punased kardinad, seetõttu ka punane pilt :)

No comments:

Post a Comment